Český rozhlas Pardubice: Od Pradědu k Pradědu. Senioři obkrouží republiku na rotopedech, 26. 2. 2018

26.02.2018

Úspěšná akce je zpátky. Po loňském výšlapu do Paříže tentokrát zájemci z domovů pro seniory vyrazí na takovou domácí trasu. Díky projektu Jedeme v tom společně symbolicky objedou Česko a Slovensko. 

"Trasa měří 1 800 kilometrů. Startuje se celorepublikově ve stejném čase, a to ve čtvrtek 1. března v 10 hodin. V dalších dnech se bude jezdit od 9:30. Končí se taky ve stejném čase. Vyhlášení výsledků by mělo být online 4. května dopoledne," říká Markéta Pokorná z Domova pro seniory Gladera Pardubice.

Jak se počítají kilometry?

Účastníci každý den něco na rotopedech najedou. "Počet kilometrů zapíšeme do aplikace. Během dvou měsíců se budou průběžně sčítat a podle toho se určí konečné pořadí."

Taky třetí ročník chystá Domov pro seniory Vrbno pod Pradědem. "Naši klienti byli za jeho aktivitu rádi. Tento ročník bude bohužel z pohledu naší účasti slabší. Náš domov je spíš pro méně fyzicky zdatné klienty. Některé přesvědčujeme třeba i kvůli rehabilitaci, protože je rotoped dokáže rozproudit," myslí si Markéta Pokorná z Domova pro seniory Gladera Pardubice.

Odkaz na celý článek a audio rozhovor: ZDE